Szukając sposobów na poprawę życia seksualnego, często sięgamy po suplementy diety w postaci kapsułek czy napojów. Warto jednak zastanowić się nad afrodyzjakami w naturalnej postaci. Sięgając po codzienne menu nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre składniki podwyższają nasze libido. Środki wzmacniające popęd płciowy były znane już w starożytności. Niektóre z nich stosuje się do dziś. Co zatem najlepiej wybrać na zwiększenie zainteresowania partnerem?

Podwyższone libido z supermarketu

Większość afrodyzjaków spotykamy co dzień blisko siebie. Nie wiemy, że owoc czy warzywo, które właśnie spożywamy może przyczynić się do polepszenia naszych relacji z partnerem. Zwróćmy uwagę, które składniki naszej diety warto podać podczas romantycznej kolacji.

afrodyzjaki

Zioła:

  • Lubczyk – dodaje energię oraz pobudza nas do zabaw w sypialni. Dzięki sile aromatyczności często dodawany jest, jako przyprawa do zup i mięsa.
  • Żeń-szeń – cenny środek leczniczy, stosowany na wiele dolegliwości. Jego działanie pobudzające udowodnione zostało przez naukowców. Często jest składnikiem suplementów na potencję.
  • Kardamon – przyprawa o silnym korzennym zapachu i smaku, która wzmacnia nasz organizm oraz popęd płciowy, znana w sztuce kamasutry.

Owoce i warzywa:

  • Truskawki – mają słodki smak i intensywny zapach, do tego są soczyste i mało kaloryczne. Stanowią pobudzający dodatek do ciast i deserów.
  • Dynia – jest źródłem cynku, który bierze udział w produkcji męskiego nasienia. Podnosi libido oraz zwiększa płodność.
  • Papryka – dzięki właściwością rozgrzewającym jest uznawana za afrodyzjak, poprawia również trawienie, dodaje energii oraz wzmacnia organizm. Warzywo można podawać w wielu formach, co wpływa na urozmaicenie naszego posiłku.
  • Arbuz – zawiera cytrulinę i argininę, które uruchamiają produkcję tlenku azotu. Pierwiastek ten prowadzi do rozluźnienia naczyń krwionośnych, ma działanie podobne do viagry.

Skutecznym afrodyzjakiem jest alkohol (w małych ilościach) – szampan, czerwone wino czy lampka koniaku pobudzi nasz organizm.

To oczywiście takie najpopularniejsze ogólnodostępne produkty korzystnie wpływające na podniesienie naszego libido. Oczywiście jest również wiele mniej znanych w pełni naturalnych suplementów, które również pozytywnie wpłyną na nasze zainteresowanie partnerem. Są to na przykład suplementy zawierające buzdyganek ziemny (tribulus), palma sabalowa czy nawet ekstrakt z macy, który znajdziemy na http://hanoju-sklep.pl/pl/maca-ekstrakt-w-proszku/82-organiczna-maca-premium-ekstrakt-41-w-proszku-250g.html.

Jak widać produktów, które mogą okazać się niezwykle pomocne, zarówno w zwykłych supermarketach jak i sklepach ze zdrową żywnością, nie brakuje. Pozostaje jedynie wybrać coś dla siebie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)